قبل از هر چیز، ابتدا شرایط شرکت در لاتاری گرین کارت را با دقت مطالعه نمایید. سپس نسبت به طی مراحل زیر اقدام نمایید.

مراحل ثبت نام در لاتاری

۱- مطالعه کامل شرایط ثبت نام در لاتاری

۲- مراجعه به بخش ثبت نام و تکمیل فرم ثبت نام لاتاری

ثبت نام لاتاری

۳- پس از تکمیل و ارسال اطلاعات خود، این اطلاعات در بانک اطلاعات ما ذخیره میشود و در نوبت رسیدگی قرار میگیرد. بلافاصله یک شناسه ثبت نام داخلی مرکز به شما اختصاص می یابد و به همراه هزینه های ثبت نام به ایمیل تان ارسال میگردد.

۴- در صورت تمایل جهت بررسی مدارک و انجام ثبت نام نهایی هزینه را واریز می نمایید.

۵- سپس از طریق بخش “ثبت رسید بانکی” فیش بانکی را ثبت نموده و ما را مطلع می نمایید تا بررسی مدارکتان آغاز شود.

۶- پس از آنکه نوبت به رسیدگی به اطلاعات شما رسید، دو حالت به وجود می آید.

حالت اول: در صورتی که اطلاعات ارسالی شما ناقص باشد یا تصویر ارسالی تان مطابق شرایط تعیین شده از طریق اداره مهاجرت نباشد، ایمیلی برای شما ارسال میشود مبنی بر رفع اشکال اطلاعات تان. شما بایستی اطلاعات خود یا تصویر ارسالی تان تصحیح نموده و مجدداً برای ما ارسال نمایید. این عمل تا زمان اصلاح اطلاعات از سوی شما ادامه خواهد داشت.

حالت دوم: در صورتی که اطلاعات ارسالی شما کامل و بدون ایراد بوده و همچنین تصویر ارسالی تان مطابق استانداردهای تعیین شده باشد، ثبت نام شما در موعد مقرر (۹ مهر تا ۱۱ آبان) انجام میگیرد.

۶- پس از آنکه ثبت نام شما در وب سایت اداره مهاجرت به طور رسمی انجام گرفت، رسید آن که حاوی نام، نام خانوادگی، تاریخ تولد و کد رهگیری شما میباشد به ایمیل تان ارسال میگردد. با این اطلاعات میتوانید در زمان اعلام نتایج از قبولی یا عدم قبولی تان مطلع شوید.

زمانبندی مراحل برنامه لاتاری گرین کارت (از ثبت نام تا قبولی و دریافت ویزا)

شرح زمانبندی لاتاری
تاریخ میلادی
تاریخ شمسی
مهلت
ثبت نام لاتاری۳ اکتبر تا ۷ نوامبر۱۱ مهر تا ۱۶ آبان۳۳ روز
چک نتایج لاتاری۱ می تا ۳۰ سپتامبر سال بعد در آن دوره۱۵ اردیبهشت تا ۸ مهر سال بعد در آن دوره۱۶ ماه
ارسال دعوتنامه اولین دوره برای مصاحبه برندگاناواسط آگوستاواخر مرداد-----
انجام اولین نوبت مصاحبه برندگاناواسط اکتبراواخر مهر-----
آخرین مهلت صدور ویزا۳۰ سپتامبر سال بعد در آن دوره۸ مهر سال بعد در آن دوره-----

نکاتی در رابطه با تصویر استاندارد و مناسب لاتاری: (اطلاعات کاملتر در رابطه با تصویر)

صادقانه میگوییم، در صورتی که تصاویر ارسالی شما به هر نحوی مغایر با استاندارهای خواسته شده از سوی اداره مهاجرت آمریکا باشد، ثبت نام شما انجام نخواهد شد و ایمیل رفع اشکال به دفعات برای شما ارسال میشود تا در نهایت تصویر مناسب تهیه و ارسال نمایید.

تصاویری که در ایران گرفته میشوند اغلب حالت مستطیلی دارند. همان ۲ در ۳ یا ۳ در ۴ یا بزرگتر. اما تصاویر خواسته شده در دستورالعمل اداره مهاجرت، تصویری مربعی شکل به ابعاد ۵ در ۵ میباشد. به دلیل اینکه این قرعه کشی ممکن است فرصت خوبی برای دریافت گرین کارت برایتان باشد، یقیناً ارزش این را دارد که به عکاسی مراجعه کنید و بخواهید که تصویری در ابعاد ۵ در ۵ از شما بگیرد. بدین طریق کاملاً خیالتان راحت خواهد بود که شانس شرکت داده شدن شما به علت تصویر نا مناسب از دور قرعه کشی از دست نخواهد رفت. تصویر ارسالی تان میتواند طبق قالب زیر باشد.